• Aktuality default

    SPOJTE VAŠE POTŘEBY

    ... komplexní služby v oblasti účetnictví, daňové evidence a mezd.

    cenné informace pro další rozvoj Vašeho podnikání ...

Pracující důchodci si přilepší. Budou moct opět uplatnit základní daňovou slevu na poplatníka, kterou jim upřela vláda Petra Nečase v rámci úsporných opatření.

Nejedná se pouze o důchodce pracující nebo podnikající, ale například i penzisty, kteří mají příjmy z pronájmů. Sleva na poplatníka aktuálně dosahuje 24 840 korun ročně. Uplatňuje se vždy v plné výši bez ohledu na to, jak dlouho v daném roce výdělečná činnost trvala. 

Základní sleva na dani se sice důchodcům vrátí, na druhou stranu se však obnoví pravidlo z roku 2012. Důchodci, kteří si v zaměstnání, podnikáním nebo pronájmem přivydělají ročně dohromady víc než 840 tisíc korun, budou muset ze své penze odvádět patnáctiprocentní daň z příjmů. Nezávisle na tom platí, že daň z příjmů musí odvést důchodce z každého měsíčního důchodu, který přesáhne stanovený limit (odvozený od výše minimální mzdy na začátku daného daňového období). Pro rok 2014 dosahuje tato hranice 25 500 korun měsíčně. Důchodci, kteří limit v některém měsíci přesáhnou, musí vyplnit a podat daňové přiznání k dani z příjmů a zdanit část důchodu, která přesahuje stanovenou hranici. 

Zdroj: peníze.cz